Mateří kašička

Mateří kašička je zvláštní výživná látka, mimořádně bohatá na vitamíny, bílkoviny a aminokyseliny. Je ideálním prostředkem přirozené výživy.

Mateří kašičku, která slouží ke krmení včelí královny, vyrábějí včelí dělnice ve svých slinných žlázách. Jde vlastně o speciální koncentrát živin, který královně umožňuje žít déle než pět let, ačkoli dělnice se dožívají pouze 2 – 4 měsíců. Tytéž živiny královně umožňují v období kladení vajíček snést 2000 – 3000 vajíček během 24 hodin. Není bez zajímavosti, že váha vajíček je rovna váze samotné včelí královny.

Mateří kašička obsahuje celý komplex vitamínů B, vitamín B5 (kyselina pantothenová) a B6 ve vysokých koncentracích. Je jediným přírodním zdrojem čistého cholinacetátu. Dále obsahuje různé minerální látky, vitamíny A, C, D a E, enzymy, 18 různých aminokyselin a látky zabraňující rozmnožování baktérií a virů. Velmi dobře se osvědčuje v boji proti astmatu, jaterním onemocněním, zlomeninám kostí (fraktur), kožním chorobám a posiluje imunitní systém. Zkušenosti potvrzují, že mateří kašička celkově osvěžuje organismus, oživuje jej a udržuje ve zdravém stavu kosti a klouby. Může ji konzumovat kdokoli nezávisle na věku a pohlaví.

Bilogické vlastnosti mateří kašičky:

  • Antimikrobální aktivita
  • Protizánětlivá aktivita
  • Vasodilatace
  • Antioxidant
  • Působí proti vysokému cholesterolu